Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!

 

Odbyłem Kurs Alpha i chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem.

 

Sam kurs był podzielony na 10 spotkań i weekend Alpha. Spotkanie poległo na wspólnej modlitwie, kolacji, obejrzeniu filmu i dyskusji w grupach na tematy przygotowane przez animatora – każdy mógł podzielić się swoim świadectwem, opinią itd. Weekend to od piątku popołudniu do niedzieli popołudniu cykl kilku filmów i dyskusji oraz najważniejsze wylanie Ducha Świętego poprze modlitwę nad każdym uczestnikiem przez Panie z Odnowy w Duchu Świętym. Gdy byłem na wlaniu Ducha Świętego Pan skierował do mnie Słowo: Nie bój się, nie lękaj się Ja sam wystarczę. W Moim Słowie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Obdarzam Cię miłością, pokojem i zaufaniem. Jestem zawsze przy Tobie. Polecił mi również przeczytać Kol 1,11-14 Niech potęga Jego chwały w pełni umacnia Was we wszelkiej cierpliwości i stałość. Z radością dziękujcie Ojcu, który Was uzdolnił do uczestnictwa w udziale świętych w światłości. On to uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie - odpuszczenie grzechów. Przed każdym spotkaniem była możliwość uczestnictwa we Mszy św., z której korzystałem i przyjmowałem Ciało Pana Jezusa w Eucharystii- tylko kilka - kilkanaście osób bywało a tych Mszach.

 

Na Kurs Alpha poszedłem z ciekawości jak wygląda nowe narzędzie ewangelizacji po którym nawracają się nawet zatwardziali przestępcy w zakładach karnych, narkomanii i ateiści itd. Otrzymałem mocną i pozytywną odpowiedz. To Sam Jezus poprzez Ducha Świętego przychodzi na takim kursie i uzdrawia duchowo a niekiedy fizycznie człowieka, który Go świadomie lub nie szuka. Kurs Alpha jest dobrym owocem ekumenicznym i jest uniwersalny dla każdego chrześcijanina, chociaż moim zdaniem nie ma zbawienia poza KRK. Na kursie Alpha cytowane jest Pismo Święte przez duchownego Anglikańskiego ale jak zapewniał Proboszcz jest to zgodne z nauką KRK i jest to samo Pismo Święte które czytają Katolicy. Zabrakło mi jednak na tym kursie chociaż jednego filmu o roli Maryi w KRK, którą osobiście uważam z a Współodkupicielkę i Matkę Kościoła i o roli jaką pełnią Święci w KRK – mam nadzieje z Alpha Polska kiedyś to koniecznie uzupełni.

 

I kilka uwag otóż, na ostatnim seansie filmowym, na którym Papież Franciszek, jeśli się nie przesłyszałem, mówi coś mniej więcej tak - że dla szatana każdy chrześcijanin jest wrogiem i że wszyscy chrześcijanie to Kościół Powszechny – takiego stanowiska nie rozumiem i nie wyobrażam sobie bycia w Kościele z np. Protestantami którzy nie uznają obecności Jezusa w Eucharystii i nie szanują Matki Bożej tak jak na to zasługuje i nie szanują Świętych. Uważam że Katolicy powinni wypracować sobie swój własny kurs np. A i Ω - zaczerpnąć z bogactwa duchowego KRK o wiele bogatszego niż ma np. kościół Anglikański. Pójście na łatwiznę z metodą „kopiuj wklej z kościoła Anglikańskiego” pomimo przecież wielkiego nakładu finansowego ze strony parafii i wielkiego zaangażowania osób posługujących przy Kursie Alpha na dłuższą metę się raczej nie opłaci bo co nowo nawrócony będzie robił po Kursie Alpha jak wspólnota się rozejdzie czy pozostanie w KRK? - ale to tylko moja opinia. Nie mniej od Anglikanów można nauczyć się skuteczności w nawracaniu na wiarę w Jezusa Chrystusa poprzez Kurs Alpha, który uważam za potencjalnie bardzo skuteczne narzędzie ewangelizacyjne i pozyskiwanie wiernych dla KRK pod warunkami które przedstawiłem - to moja prywatna opinia.

 

Na pytanie czy iść na Kurs Alpha?

Moja odpowiedź brzmi zdecydowanie Tak! Bo warto posłuchać kogoś kto z takim entuzjazmem mówi o Jezusie! Ponad to można tam spotkać ciekawych ludzi i porozmawiać, wymienić się świadectwami, opiniami i spostrzeżeniami, znaleźć nowych przyjaciół itp. Można wzmocnić swoja wiarę lub się nawrócić!

 

„Bóg zawsze zwycięża!”

Adam Kaźmierczak

 

https://bzz24.pl/blog

KURS ALPHA

16 września 2020

Święci Patronowie wzywani w chorobach

Powrót do świadectw

Święci Patronowie wzywani w chorobach