KORONKA DO ŚW. PAWŁA Z TARSU APOSTOŁA

 

 

 

Koronkę odmawiamy na tradycyjny różańcu.

Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…

Na pierwszym dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za miłosierdzie jakie okazałeś świętemu Pawłowi, przemieniając go z zawziętego prześladowcy w gorliwego apostoła Kościoła. A Ty, o wielki święty, uproś mi serce uległe łasce, pełne nawrócenie z mej głównej wady i całkowite upodobnienie się do Jezusa Chrystusa.

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na drugim dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za wybranie apostoła Pawła na wzór i nauczyciela świętego dziewictwa. A Ty, o święty Pawle, drogi mój ojcze, strzeż mojego umysłu, mojego serca i moich zmysłów, abym mógł znać i kochać Jezusa, abym służył tylko Jemu i abym wykorzystał wszystkie moje siły wyłącznie dla Jego chwały.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na trzecim dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za przykład doskonałego posłuszeństwa, który mi dałeś w świętym Pawle. A Ty, o wielki święty, wyjednaj mi pokorę i uległość wobec wszystkich moich przełożonych, abym dzięki posłuszeństwu odniósł zwycięstwo nad moimi nieprzyjaciółmi.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na czwartym dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za ukazanie mi w czynach i słowach apostoła Pawła prawdziwego ducha ubóstwa. A Ty, o wielki święty, uproś mi ewangeliczne ubóstwo, abym naśladując Ciebie w moim życiu, mógł razem z tobą cieszyć się chwałą nieba.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na piątym dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za serce pełne miłości Boga i Kościoła, które dałeś świętemu Pawłowi, oraz że dzięki Jego gorliwości Dobra Nowina dotarła do wszystkich narodów. A Ty, mój przyjacielu, wyproś mi żywe pragnienie głoszenia Chrystusa przez moją apostolską obecność w świecie społecznego komunikowania, przez modlitwę, przykład, czyny i słowa, abym stoczył dobrą walkę i otrzymał wieniec sprawiedliwości obiecany apostołom.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na koniec(3x):
Chwała Ojcu…

Módlmy się: Wszechmogący Boże, Ty powołałeś Świętego Pawła Apostoła do głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom, spraw, abyśmy za jego przykładem dążyli do Ciebie i świadczyli wobec świata o prawdzie Twojej Ewangelii. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Za: Święty Pawle Apostole! Módl się za nami, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2009.

 

Patron wzywany w chorobach uszu, podczas lęków, skurczy, ukąszenia przez węża lub żmiję.

 

Koronka do św. Pawła Apostoła PDF

Litania do św. Pawła Apostoła

Strona główna

Święci Patroni w chorobach menu

Nowenna do św. Pawła Apostoła

Koronka do św. Pawła Apostoła

Wspomóż utrzymanie tej strony www

Ufunduj Biblie dla więźnia to tylko 20zł!!!

Ufunduj różaniec z modlitewnikiem dla więźnia to tylko 15zł!!!