Litania do św. Pawła Apostoła

Powrót do strony głównej

Święci Patroni w chorobach

Nowenna do św. Pawła Apostoła

Koronka do św. Pawła Apostoła

KORONKA DO ŚW. PAWŁA Z TARSU APOSTOŁA

Koronkę odmawiamy na tradycyjny różańcu.

Wierzę w Boga…, Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…

Na pierwszym dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za miłosierdzie jakie okazałeś świętemu Pawłowi, przemieniając go z zawziętego prześladowcy w gorliwego apostoła Kościoła. A Ty, o wielki święty, uproś mi serce uległe łasce, pełne nawrócenie z mej głównej wady i całkowite upodobnienie się do Jezusa Chrystusa.

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na drugim dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za wybranie apostoła Pawła na wzór i nauczyciela świętego dziewictwa. A Ty, o święty Pawle, drogi mój ojcze, strzeż mojego umysłu, mojego serca i moich zmysłów, abym mógł znać i kochać Jezusa, abym służył tylko Jemu i abym wykorzystał wszystkie moje siły wyłącznie dla Jego chwały.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na trzecim dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za przykład doskonałego posłuszeństwa, który mi dałeś w świętym Pawle. A Ty, o wielki święty, wyjednaj mi pokorę i uległość wobec wszystkich moich przełożonych, abym dzięki posłuszeństwu odniósł zwycięstwo nad moimi nieprzyjaciółmi.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na czwartym dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za ukazanie mi w czynach i słowach apostoła Pawła prawdziwego ducha ubóstwa. A Ty, o wielki święty, uproś mi ewangeliczne ubóstwo, abym naśladując Ciebie w moim życiu, mógł razem z tobą cieszyć się chwałą nieba.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na piątym dużym paciorku(1x):
Uwielbiam Cię, Jezu, za serce pełne miłości Boga i Kościoła, które dałeś świętemu Pawłowi, oraz że dzięki Jego gorliwości Dobra Nowina dotarła do wszystkich narodów. A Ty, mój przyjacielu, wyproś mi żywe pragnienie głoszenia Chrystusa przez moją apostolską obecność w świecie społecznego komunikowania, przez modlitwę, przykład, czyny i słowa, abym stoczył dobrą walkę i otrzymał wieniec sprawiedliwości obiecany apostołom.

 

Na małych paciorkach(10x):
Święty Pawle Apostole, módl się za nami.

Na koniec(3x):
Chwała Ojcu…

Módlmy się: Wszechmogący Boże, Ty powołałeś Świętego Pawła Apostoła do głoszenia Dobrej Nowiny wszystkim narodom, spraw, abyśmy za jego przykładem dążyli do Ciebie i świadczyli wobec świata o prawdzie Twojej Ewangelii. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Za: Święty Pawle Apostole! Módl się za nami, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2009.

 

Koronka do św. Pawła Apostoła PDF

Wspomóż wydanie Modlitewnika dla więźniów

Ufunduj Biblie dla więźnia to tylko 10zł!!!

Ufunduj różaniec z modlitewnikiem dla więźnia to tylko 5zł!!!